Jdi na obsah Jdi na menu
 


Volejbal

 

Liberecká Dukla už byla na dně, ale zápas s Budějovicemi otočila.

Více než dvouhodinové napínavé drama nabídl sobotní zápas dvou elitních českých týmů. V minulé sezoně bronzoví volejbalisté liberecké Dukly obrátili v 7.kole extraligy v domácí hale už téměř ztracený zápas a úřadujícího vicemistra z Českých Budějovic udolali po bitvě 3:2 v tie-breaku, když už prohrávali 0:2 na sety.
volejbal-1.jpg
"Pro diváky to bylo nádherné utkání se šťastným koncem pro nás," řekl liberecký kouč Michal Nekola o strhujícím boji plném výborných útoků, pozoruhodných zákroků v poli, ale i zbytečných chyb. Domácí nezvládli koncovky prvních dvou setů a když ve třetím prohrávali 6:9, vypadalo to, že si hosté odvezou na jih Čech lehce tři body.

Jenže v tu chvíli přišel ostrý zlom a na palubovce začali rázem až do proměněného mečbolu v tie-breaku vládnout volejbalisté Dukly v čele s univerzálem Hadravou, jenž uhrál 32 bodů. "V prvních dvou setech byly Budějovice důraznější na servisu a my měli problémy se ztrátou. Od třetího setu se to ale už začalo otáčet a lepší servis a následující kvalitní obrana rozhodly o našem konečném vítězství," popsal Michal Nekola. "Podáním jsme dostali soupeře pod tlak a donutili ho k chybám."

Budějovický trenér Svoboda byl po obratu v téměř vyhraném zápase hodně rozladěný. "Beru to jako ztrátu bodů, protože na začátku třetího setu byl Liberec už mimo zápas, ale my jsme najednou polevili na servisu a tím jsme ho rozehráli," zlobil se Jan Svoboda. "Pak měli domácí kvalitně přihráno, lehce ztrátovali a hráli už dobře."

"Začali jsme vlažně, ale ve třetím setu jsme si řekli, že už do toho musíme začít prát, hráli jsme agresivněji, Budějovice byly rázem pod tlakem a pak už jsme podali konstantní výkon," tvrdil Jakub Janouch, liberecká jednička na nahrávce.

"Ukázalo se, že kluci mají sílu bojovat za každého stavu a můžu jim pogratulovat, že se nesložili a zůstali mentálně silní a koncentrovaní až do vítězného konce," pochvaloval si Michal Nekola.

Zdroj: http://sport.idnes.cz/po-zapase-volejbalistu-liberce-a-budejovic-f2f-/volejbal.aspx?c=A131125_122912_volejbal_rou